Nowe zasady refundacji w 2024 dla Amazonek

Od 1 stycznia 2024 nastąpiły spore zmiany w refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia produktów dla kobiet po mastektomii - naszych dzielnych Amazonek.

Najważniejsze zmiany, jakie zobaczymy w nowym rozporządzeniu:

- refundacja biustonoszy i protez piersi - podniesiona i rozdzielona na dwie grupy - dzieci do 18 roku życia (0%) oraz dorosłych (10%). Limit refundacji 120zł.

- refundacja na gorset (biustonosz) kompresyjny, z limitem 300zł, bez podziału na wiek.

- refundacja na pas kompresyjny. Bez podziału na wiek, limit 120zł z dopłatą pacjenta 10%.

- refundacja na rękaw kompresyjny okrągłodziany produkowany seryjnie z uciskiem do 22 mmHg z minimum 6-miesięczną gwarancją producenta na niezmienność wartości ucisku do 2 szt. Refundacja rękawa rozdzielona jest na dwie kwoty limitu refundacji: 120 zł za sztukę oraz 150 zł za sztukę z półrękawiczką, w tym 10% dopłaty pacjenta. Rękaw taki znajdziemy np w ofercie firmy Sigvaris

- podniesione zostały również limity refundacji na peruki. Podobnie jak przy protezach, zostały rozłożone na dwie grupy wiekowe.

Chcesz wiedzieć więcej? Na stronach naszego Partnera, Amoeny, znajdziesz wyczerpujące informacje na temat obowiązujących przepisów. Aktualne zasady refundacji NFZ

Udaj się do swojego lekarza POZ bądź fizjoterapeuty. Udzielą Ci oni więcej szczegółów i wystawią zlecenie na produkty, które uprzyjemnią Ci życie.

Ze zleceniem w ręce możesz następnie odwiedzić nasz sklep, także on-line. Skontaktuj się z nami w trakcie zakupów, dopełnimy wszelkich pozostałych formalności za Ciebie.