Aparat Exogen - NOWOŚĆ w wypożyczalni!

Złamanie kości może być bolesne, ograniczać aktywność i zrastać się dłużej, niż przewidywano.

 

Jedno na 20 złamań może nie zrastać się prawidłowo.

Aparat EXOGEN wspomagający leczenie złamań za pomocą ultradźwięków wykorzystuje bezpieczne, niewywołujące bólu fale ultradźwiękowe o niskim natężeniu, aby wzmocnić naturalną zdolność gojenia tkanki kostnej.

Aparat EXOGEN to ultradźwiękowy stymulator zrostu kości, który jest wybierany przez ponad 10 000 lekarzy rocznie, dzięki czemu udało się zapewnić pomoc ponad milionowi pacjentów na całym świecie.

W porównaniu z innymi stymulatorami zrostu kości aparat EXOGEN zapewnia najkrótszy czas terapii na co dzień, który wynosi zaledwie 20 minut. Jest to najczęściej przepisywany przez lekarzy aparat wspomagający leczenie złamań.

Aparat EXOGEN:

 • Jest niewielki, lekki i łatwy w obsłudze
 • Został wyposażony w wewnętrzny monitor użycia, który automatycznie rejestruje datę, godzinę i czas trwania każdej sesji terapeutycznej, aby można było śledzić codzienne postępy
 • Jest wspierany przez zrozumiałe instrukcje, filmy dotyczące sposobu korzystania i inne darmowe zasoby, które również ułatwiają bezproblemowe prowadzenie terapii

Większość pacjentów używa aparatu EXOGEN czytając, oglądając telewizję lub tuż przed pójściem spać

Aparat jest dostępny także w naszej wypożyczalni!

Chcesz poznać szczegóły? zapraszamy do kontaktu.

Aparat EXOGEN wspomagający leczenie złamań wykorzystuje bezpieczne, niewywołujące bólu fale ultradźwiękowe o niskim natężeniu (LIPUS) do wzmacniania naturalnej zdolności gojenia tkanki kostnej na trzy sposoby:

 1. Stymulacja 
  Aparat EXOGEN przesyła fale ultradźwiękowe przez skórę, powodując ruch stymulujący komórki ciała.

 2. Aktywacja
  Fale ultradźwiękowe generowane przez aparat EXOGEN aktywują komórki w ciele pacjenta.

 3. Zwiększona ekspresja
  Fale ultradźwiękowe generowane przez aparat EXOGEN sprzyjają zwiększonej ekspresji na potrzeby przyspieszenia leczenia złamania. 
 
 

Aparat EXOGEN wspomaga gojenie tkanki kostnej w każdym stadium


W ciągu kliku minut od złamania kości organizm uruchamia proces naprawy uszkodzenia. Na zrost złamania składa się kilka odrębnych stadiów.

Aparat EXOGEN przyspiesza gojenie tkanki kostnej poprzez stymulację naturalnych procesów gojenia.

1. Stan zapalny
Gdy dochodzi do złamania kości, krwinki białe przeprowadzają proces usuwania zanieczyszczeń powstałych na skutek złamania. Powoduje to stan zapalny, który doprowadza do wzrostu nowych krwinek — jest to pierwsze stadium leczenia.

2. Miękka kostnina
Krwinki dzielą się i namnażają w pobliżu złamania, co prowadzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych, które wspomagają proces gojenia. Ciało również zaczyna wytwarzać tkankę włóknistą, aby połączyć złamanie kości. Materiał ten jest nazywany miękką kostniną.

3. Twarda kostnina
Ciało stopniowo zastępuje miękką kostninę twardą kostniną, co umożliwia solidniejsze połączenie fragmentów kości. Wytrzymalszą kostninę, która powoduje wytworzenie uwypuklenia w miejscu złamania, można dostrzec na zdjęciu rentgenowskim po upłynięciu kilku tygodni od złamania.

4. Przebudowa kości
W końcowym stadium leczenia kości ciało zastępuje starą kość nową kością w ramach procesu nazywanego przebudową kości. Przebudowa kości sprawia, że kości stają się wytrzymalsze i bardziej złożone, a krążenie krwi w kości ulega poprawie.

 

 

 


Streszczenie wskazań użycia

Aparat EXOGEN przeznaczony jest do nieinwazyjnego leczenia wszystkich defektów (ubytków) kostnych (z wyłączeniem obszaru kręgów oraz czaszki) obejmującego leczenie opóźnionego zrastania kości, braku zrostu, złamań przeciążeniowych oraz zespolenia stawów. Aparat EXOGEN wskazany jest również do przyspieszania procesu gojenia świeżych złamań, naprawy po zabiegach osteotomii, naprawy po zabiegach transportu fragmentu kostnego i naprawy w zabiegach osteogenezy dystrakcyjnej.

Nie istnieją znane przeciwwskazania dotyczące stosowania aparatu EXOGEN. Nie ustalono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania tego aparatu u osób o niedojrzałym układzie kostnym, kobiet w ciąży i karmiących piersią, pacjentów ze stymulatorami serca, w przypadku złamań spowodowanych nowotworem kości ani u pacjentów z niewydolnością krążenia lub zaburzeniami krzepliwości krwi. Niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na żel do ultrasonografii.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z przeznaczeniem zawartym w instrukcji, bądź na etykiecie.

Pełne informacje dotyczące przepisywania produktu znajdują się na etykiecie produktu, na stronie EXOGEN.com, lub w dziale obsługi klienta firmy Bioventus Tel: 48 22 364 44 74, E:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .