Amoena CuraLymph – wesprzyj prawidłowy przepływ limfy

Nowe produkty z gamy CuraLymph są dedykowane pacjentkom, u których może wystąpić brak prawidłowego przepływu limfy po przebytych zabiegach związanych z rakiem piersi.

Amoena rozszerza swoją koncepcję i portfolio o specjalistyczne produkty mające zastosowanie w profilaktyce przeciwobrzękowej.

Nowe wyroby medyczne odzwierciedlają wieloletnią strategię holistycznej opieki nad kobietami zmagającymi się z rakiem piersi. Z badań medycznych wynika, że u około 20-30% kobiet będących po operacji piersi rozwija się wtórny obrzęk limfatyczny.

Zazwyczaj, pojawia się on kilka miesięcy po przebytym zabiegu (np.: radioterapii, chemioterapii, operacji piersi, usunięciu węzłów chłonnych pachowych). Problem ten dotyczy obszaru:

  • PIERSI - u 24,8% do 90,4% kobiet po operacji oszczędzającej lub radykalnej,
  • KLATKI PIERSIOWEJ - u 14% pacjentek,
  • PLECÓW - u 10% kobiet.

Rozpoznanie objawów obrzęku limfatycznego na jego wczesnym etapie i odpowiednie postępowanie terapeutyczne oraz profilaktyka może skutecznie zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

Zastosowanie rehabilitacji oraz bielizny odciążającej w początkowej fazie, gdy obrzęk zaczyna się pojawiać, pozwala na zatrzymanie postępu choroby i zmniejszenie dolegliwości z nią związanych. Dzięki takiemu działaniu jakość i komfort życia pacjentki ulega znacznej poprawie.

Gdy prawidłowa praca układu chłonnego jest zaburzona lub występują predyspozycje do zastoju limfy, noszenie standardowego biustonosza z klasycznymi ramiączkami i wykończeniem może powodować ucisk blokujący prawidłowy przepływ i w konsekwencji akumulację płynów.

Produkty z nowej gamy CuraLymph są zaprojektowane z myślą o wspomaganiu prawidłowej pracy układu limfatycznego. Zastosowanie bezszwowego wykończenia, szerokich ramiączek i innowacyjnej struktury materiałów w połączeniu z ruchem ciała, daje efekt lekkiego masażu, co ma wpływ na udrożnienie cyrkulacji limfy.