Jak znaleźć idealny biustonosz?

Dobór biustonosza

Dzięki pięknej bieliźnie każda kobieta czuje się wyjątkowo i nie powinno się to zmieniać z powodu przebytej operacji piersi.

Dobry biustonosz po mastektomii powinien wyglądać dokładnie tak, jak bielizna, którą nosiłaś przed operacją.
Jednak oprócz tego powinien posiadać kilka ważnych cech, które zapewnią Ci wygodę oraz dyskretne wsparcie, którego potrzebujesz:
  • Wygodne ramiączka
  • Dyskretne kieszonki
  • Miseczki
  • Szerszy pas pod biustem
  • Regulowane zapięcia
  • Delikatne fiszbiny
 
   

Trzy kroki do idealnie dopasowanego biustonosza

Upewnienie się, czy Twój biustonosz jest odpowiednio dopasowany nie zajmuje dużo czasu – trzeba tylko wiedzieć, czego szukać.

 

Krok 1. Upewnij się, że pas pod biustem przylega do ciała na całym obwodzie, nie uciskając zbyt mocno. Pas nie powinien "podjeżdżać" do góry pleców - jeśli tak jest, lub jeśli twoja proteza przemieszcza się w jedną ze stron podczas noszenia, powinnaś wybrać biustonosz o mniejszym obwodzie. Kiedy zakładasz nowy biustonosz po raz pierwszy, zapnij go na najluźniejszą haftkę - dzięki temu, gdy pas pod biustem z czasem się rozciągnie, będziesz mogła używać kolejnych haftek i dłużej cieszyć się odpowiednim dopasowaniem stanika.

 

Krok 2. Ramiączko biustonosza powinno tworzyć gładką linię z twoim ramieniem i układać się pod odpowiednim kątem na odcinku od łopatek do kręgosłupa. Ramiączka biustonosza nigdy nie powinny "wbijać się" w ramiona. Jeśli tak się dzieje, prawdopodobnie obwód twojego stanika jest za duży, przez co nie podtrzymuje on biustu w odpowiedni sposób. Pamiętaj, że to pas wraz z miseczkami biustonosza powinny podtrzymywać 80% ciężaru biust, a nie ramiączka.

 

Krok 3. Biustonosz powinien dobrze przylegać do klatki piersiowej z przodu i pomiędzy piersiami. Jeśli pomiędzy ciałem a stanikiem znajduje się przestrzeń, powinnaś wybrać mniejszą miseczkę.
 
Atrakcyjne biustonosze, dla Amazonek i nie tylko, w naszym sklepie on-line. Zapraszamy!