Opaska na nadgarstek Ratioline – rozrywka, sport i praca

254-426-watermark

Zalecany w przypadku:

- ostrego i chronicznego bólu nadgarstka,

- przemęczenia i przesilenia stawu,

- w wyniku zranienia,

- w celu uniknięcia nowych zranień.

 

Należy zdjąć opaskę w okresie dłuższego spoczynku (np. w czasie snu), aby uniknąć ściskaniaRozmiar S/M L/XL
Obw. Nadgarstka (w cm) <16 >16

Orteza statyczna nadgarstka MANU CONTROL AT 4129

4129
WSKAZANIA: Artroza nadgarstka. Unieruchomienie przed- i pooperacyjne. Zapalenie ścięgien i zapalenie pochewki ścięgna. Skręcenie nadgarstka.

CECHY PRODUKTU: Bandaż z nowoczesną stabilizacją, oddychający i anatomiczny, doskonale nadaje się dla aktywnych sportowców. Lekki i komfortowy. Nałożenie jest łatwe i praktyczne dzięki rękawkowi. Unieruchomienie optymalne, uzyskane przez wygodną fiszbinę dłoniową.

SPOSÓB UŻYCIA: Otworzyć wszystkie paski ściskające, aby wsunąć ortezę , która jest w formie rękawka, wślizgnąć rękę do ortezy z fiszbiną w części dłoniowej, zamknąć paski zachowując następujący porządek: pasek ręki, następnie pasek ramienia, wyregulować stabilizację główną opaską elastyczną.


Rozmiar T1 T2 T3
Obw. Nadgarstka (w cm) 14-16 16-20 20-24

Orteza kciuka MP CONTROL AT 4122

4122 WSKAZANIA: Zwichnięcie i zapalenie stawu śródręcza kciuka. Pooperacyjna i pourazowa niestabilność więzadeł. Zmiany zwyrodnieniowe stawu śródręcznego kciuka.

CECHY PRODUKTU: Względne i regulowane unieruchomienie kolumny i podstawy kciuka zapewnione dzięki blaszce aluminiowej. Orteza wymaga dostosowania do budowy morfologicznej dłoni tak, aby umożliwić całkowitą skuteczność oraz optymalny komfort. Wewnątrz wypełniona bawełną hipoalergiczną. Lekka i dyskretna. Dostosowana do obu dłoni.

SPOSÓB UŻYCIA: opaski nadgarstka i kciuka maksymalnie otwarte, wsunąć kciuk do ortezy przechodząc przez rozpórkę. Rozłożyć ortezę równo na kolumnie kciuka wzdłuż i wszerz (pozostawić ostatni paliczek palca wolny). Zamknąć opaskę nadgarstka, następnie opaskę kciuka sprawdzając równocześnie poziom komfortu. Tabliczka aluminiowa jest wymodelowana, ale musi być dokładniej dostosowana do morfologii. Nie stosować bezpośrednio na uszkodzoną skórę.


Rozmiar T1 T2
Obw. Nadgarstka (w cm) <14-17 17-20

Orteza nadgarstkowo-kciukowa AT4128

Retuschen-VelpeauTeil4
Wskazania: Kontuzja pourazowa, zapalenie ścięgien De Quervain, złamanie kości łódkowej przed lub po zabiegu operacyjnym. Zespół cieśni nadgarstka.

Właściwości: Oddzielnie na prawą i lewą rękę. Łatwa w stosowaniu dzięki wszytemu mankietowi. Unieruchomienie optymalne przy pomocy stalek i płytki polietylenowej do podparcia kciuka. Lekka i niekłopotliwa.

Kolor: Czarno-niebieski.

Rozmiar 1 2 3
Obw. Nadgarstka (w cm) <17 17-24 >24

Opaska zapobiegająca zapaleniu nadkłykcia AT4427

4427
Wskazania: Zapalenie nadkłykcia, zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, sport ("łokieć tenisisty"), praca fizyczna.

Kolor: Granatowo-popielaty.

Jeden rozmiar

Stabilizator łokcia Velpeau Epi

Wskazania: Zapalenie nadkłykcia w leczeniu i zapobiegawczo, praca fizyczna i sport ("łokieć tenisisty"), zwichnięcia, następstwa złamań.

Właściwości: Tkanie z zachowaniem odpowiedniego kształtu. Strefa komfortu w zgięciu stawu łokciowego. Dwie peloty umieszczone wewnątrz - jedna pośrodku, a druga bocznie. Pasek stabilizujący służy do odciążenia stawu łokciowego. Wskazuje właściwe zaciśnięcie.

Kolor: Czarny.

Rozmiar T0 T1 T2 T3 T4 T5
Obw. Przedramienia 18-20 20-22 22-24 24-27 27-30 30-33

Mierzone w odległości 9 cm od zgięcia.

Orteza nadgarstka Rhiza Pro AT4127

orteza-kciuka-rhiza-pro- 4127
Wskazania: Zmiany zwyrodnieniowe stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka, zwichnięcia śródręcznopaliczkowe kciuka.

Właściwości: Prawa i lewa dłoń. Wyłożenie wewnętrzne z bawełny o obniżonych właściwościach alergizujących. Płytka termoplastyczna. Tkanina trójwymiarowa. Lekka i niekłopotliwa.

Kolor: Czarno-niebieski.

Rozmiar 1 2 3
Obw. Nadgarstka (w cm) 14-16 17-20 21-24