Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego Góra 2014

Z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach powiatu górowskiego, o rodzicach opiekującymi się dziećmi niepełnosprawnymi oraz o rodzinach, które w swym gronie mają osoby niepełnosprawne, wymagające pomocy osoby drugiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Górze zorganizowało prezentację sprzętu rehabilitacyjnego, która odbyła się dnia 12 kwietnia 2013 roku w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji - hala Arkadia

  Podczas spotkania odbył się pokaz sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych oraz akcesoriów i urządzeń do likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się oraz sprzętu z zakresu pilotażowego programu Aktywny samorząd.

W pokazie udział wzięły firmy, które współpracują z PCPR w Górze, wspomagając osoby niepełnosprawne w zakresie niwelowania skutków niepełnosprawności.

        Przybyłym na spotkanie mieszkańcom powiatu górowskiego, podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Górze, członkom Polskiego Związku Niewidomych w Górze, Firma P.T. TANALSKI przedstawiła różnego rodzaju wózki elektryczne – począwszy od sterowanych głową, przez dżojstik, po skutery.

       Firma Altix z Wrocławia przedstawiła najnowszy sprzęt mówiący i brajlowski dla osób niewidzącym i niedowidzącym oraz osób z niedowładem kończyn górnych np.: program komputerowy powiększający, myszy komputerowe i klawiatury, zegarki, lupy, laski, ciśnieniomierze, nawigacje, telefony komórkowe i inne.

       Firma ORTO-PES zaoferowała różnego rodzaju protezy oraz aparaty szynowe dla osóB z dysfunkcjami kończyn górnych i dolnych.

      Natomiast KORIM – Centrum Promocji Zdrowia w Górze - przedstawiła najnowocześniejsze i najskuteczniejsze przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze np. stabilizatory stawów, pasy brzuszne, lędźwiowe, ortezy, protezy piersi, peruki, pieluchomajtki, art. stomijne, wkładki ortopedyczne i obuwie ortopedyczne, ciśnieniomierze, inhalatory   i glukometry, jak również sprzęt rehabilitacyjny np. rotor, piłki do ćwiczeń, rolki do masażu

      Dla osób niesłyszących i niedosłyszących firma Audiofon z siedzibą w Górze (przychodnia "Temed") przygotowała bogaty katalog aparatów słuchowych oraz profesjonalne doradztwo.

      Dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu i schorzeniami powodującymi ograniczenia sprawności ruchowej, firma Akson z Leszna zaprezentowała sprzęt toaletowy i akcesoria tj. krzesełka prysznicowe, siedziska prysznicowe i wannowe oraz inne przedmioty, które mogą zaoferować ze swojego katalogu.

      Firma Vermeiren Polska z Trzebnicy przygotowała bogaty katalog wózków inwalidzkich dla dzieci i dorosłych, indywidualny przedmiot pionizujący, wózki z napędem elektrycznym inne. 

      Następnym elementem prezentacji było przedstawienie wszystkim obecnym sposobu użytkowania sprzętu, każdy z uczestników spotkania otrzymał pełen zestaw informacji na temat zakresu i sposobu użytkowania oraz możliwości otrzymania dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i PCPR.

Prezentacja miała charakter otwarty, mieszkańcy powiatu wykazali zainteresowanie, o czym świadczy liczny udział w prezentacji.

Cytowane za PCPR w Górze.