21 Targi Rehabilitacyjne

Pod koniec września odwiedziliśmy Targi Rehabilitacyjne w Łodzi. Targom towarzyszyły warsztaty oraz liczne pokazy nowych technologii w rehabilitacji, w których z ochotą braliśmy udział.

SDC11951_1SDC11949_1SDC11947_1SDC11954_1

226 wystawców i ponad 5 500 odwiedzających pokazuje, że jest to  jedno z większych wydarzeń branży rehabilitacyjnej  w Europie i największe tego rodzaju spotkanie w Polsce.


Prezentowane były najnowsze urządzenia wspomagające diagnozowanie‚ leczenie i rehabilitację. Swoją premierę miały między innymi: robot wspomagający rehabilitację rąk, słuchawki służące do światłoterapii podczas sezonowych depresji, interaktywne gry do terapii dzieci z autyzmem czy najbardziej zaawansowany na świecie sprzęt do nauki chodu. 

Prezentacjom nowości towarzyszyły pokazy technik masażu i możliwości dostępnych na targach urządzeń, warsztaty – dla rodziców i terapeutów poświęcone autyzmowi; dla nauczycieli z sensomotoryki, systemu Gymstick w ćwiczeniach równowagi mięśniowej; dla wszystkich – dotyczące metod radzenia sobie ze stresem; oraz wykłady specjalistów z zakresu szerokorozumianej rehabilitacji. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się  sprzęt i  wyposażenie dla ośrodków rehabilitacji, sanatoriów, uzdrowisk, centrów medycyny sportowej oraz gabinetów MedicalSpa.

Uczestnicy targów rozmawiali o aktualnych problemach środowiska, wskazywali możliwości i perspektywy rozwoju branży. Odwiedzający korzystali z bezpłatnych porad specjalistów i dostępnych nieodpłatnie zabiegów leczniczych, nabywali dostępne na targach produkty i chętnie odwiedzali stoiska organizacji pozarządowych i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych, na których mogli uzyskać informacje o formach wsparcia oraz programach pomocowych dla osób z problemami zdrowotnymi.

Podczas targów odbyło  się 12 konferencji. Tematem jednej z nich było nowatorskie zagadnienie dotyczące  rehabilitacji  w stomatologii.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA odbędzie się 18-20 września 2014 r.

http://www.rehabilitacja.interservis.pl/